facebook

google

linkedin

pinterest

SearchInteractiveAdvertisingPR

Blog

Closeup concept of business people brainstorming.Bearded man talking with account director and creative manager to finding great work solution.Horizontal, blurred background.

Bądź ekspertem w swojej branży

@agencjaharmonic

Video marketing – narzędzie do budowania wizerunku eksperta.

Z badań International Content Marketing Forum wynika, że 61% konsumentów lepiej postrzega marki, dostarczające treści dobrej jakości, a aż 74% wierzy, że firmy postępujące w ten sposób chcą budować z nimi trwałe relacje. Zatem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, klientom warto przekazywać wartościowe informacje w atrakcyjnej formie.

W tym momencie klienci oczekują jednak od firm czegoś więcej niż tylko artykułu eksperckiego. Jakie formy content video marketingu są szczególnie skuteczne i dlaczego?


Większość firm z sektora usług, w tym m.in. firmy księgowe czy szkoleniowe, chcące przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów stawiają na dostarczenie interesujących i wartościowych treści w formie artykułów eksperckich na poczytnych portalach. W ostatnim czasie wzrost liczby tego rodzaju treści w sieci spowodował, że konsumenci oczekują czegoś innego. Odpowiedzią na ich zapotrzebowanie jest content marketing w formie video. Dlaczego? Powód jest prosty. Taka forma jest dla odbiorców znacznie łatwiejsza do przyswojenia. Skuteczność materiałów video potwierdzają również badania nad mózgiem człowieka, które wykazały, że znacznie szybciej angażujemy się podczas odtwarzania filmów niż czytania. Tutaj właśnie warto podkreślić, iż potencjał materiałów video jest nie do zakwestionowania. Głównie za sprawą swojej angażującej formy, która sprawia, iż odbiorca szybciej przetwarza i zapamiętuje oglądaną treść. W konsekwencji firma, która zrealizowała ciekawy i wartościowy content video przyciąga uwagę potencjalnego klienta.

Aby jednak odnieść oczekiwany efekt należy wiedzieć, które formy video są najbardziej skuteczne. Oto cztery z nich!

Video - doradztwo

Aby odnieść w sieci sukces trzeba postawić na ciekawy i niestandardowy pomysł zaistnienia w oczach potencjalnych klientów. Firmy usługowe zatrudniające specjalistów z danej branży powinny szczególnie mocno kłaść nacisk na realizację, cyklicznych filmików (3-4 minuty), stanowiących odpowiedź na to, czego poszukują użytkownicy.

Odpowiednio przygotowany materiał video powinien w widocznym miejscu zawierać dane kontaktowe firmy, np. adres strony internetowej lub profilu w serwisie Facebook. Ponadto specjalista na końcu swojej wypowiedzi - porady powinien zachęcić do kontaktu, np. „Chcesz poznać więcej szczegółów? Napisz do mnie!”. W ten sposób osoby oglądające film mają w jasny sposób zakomunikowane, z jakiej firmy pochodzi ekspert. Taka koncepcja promocji pozwoli przedsiębiorstwom zostać zauważonymi.

Systematyczne i długotrwale prowadzone działania wpłyną na odbiór wizerunku firmy wśród klientów. Marki bezinteresownie pomagające swoim konsumentom stają się bardziej wiarygodne, a co za tym idzie, odbiorca łatwiej nabiera zaufania do oferowanych przez nich usług.

Multimedialne infografiki

Nic tak nie wpływa na decyzje klienta jak poczucie, że firma z którą nawiązuje kontakt jest liderem w swojej branży. Przygotowana w formie video infografika, obrazująca wartościowe informacje to jest to, co szczególnie przyciąga uwagę odbiorców.

Jak zrobić dobrą i interesującą infografikę? Przede wszystkim należy postawić na niszowy temat, który nie był jeszcze w sieci poruszany. Zatem jeśli wchodzi w życie nowa ustawa regulująca składanie zeznań podatkowych to warto od razu stworzyć materiał, ujmujący kluczowe aspekty rozporządzenia. Analogicznie należy postępować w przypadku wprowadzania innowacyjnych technologii i usług. Szybka reakcja pozwoli firmie pokazać klientom, że poza nowoczesnymi systemami i usługami, potrafi i chce, wyjaśnić ich funkcjonalność.

Tutaj również kluczowe jest, aby w trakcie trwania materiałów, jak i na ich końcu, dostarczać klientom informacji na temat tego, w jaki sposób można skontaktować się z firmą. Możliwe jest to poprzez stosowania, tzw. call to action, czyli bezpośredniego zwrotu nawołującego do wezwania, w formie “Chcesz poznać, więcej szczegółów? Kliknij pobierz!”.Taka realizacja materiałów video z pewnością znajdzie przełożenie w postaci zapytań potencjalnych klientów. Potwierdzają to badania Content Marketing Institute z 2014 roku, z których wynika, iż średnia cena pozyskania leada za pomocą content marketingu jest 41 proc. niższa niż przy pomocy tradycyjnych działań marketingowych, w tym reklam.

Pokaż zespół

Aby firma było postrzegana jako ekspert w danej branży warto cyklicznie prezentować sylwetki pracujących w niej osób. Forma video wpłynie na atrakcyjność takiego przekazu. W jaki sposób pokazać zespół firmy? Najlepiej zrealizować krótkie - 30 sekundowe filmy, w których każdy specjalista powie, za co jest odpowiedzialny oraz dlaczego robi to najlepiej. Powinny być to wypowiedzi pokazujące eksperta jako osobę zaangażowaną w powierzone obowiązki.

Warto też, aby każda z osób w ciekawy i niekonwencjonalny sposób zachęciła potencjalnego klienta do kontaktu. Zaskakujący zwrot w postaci “Napisz do mnie! Pomogę Ci odkryć tajemnice naszego nowego programu” zamiast monotonnego “Napisz jeśli chcesz poznać więcej szczegółów” sprawi, że odbiorca będzie miał wrażenie, iż współpracuje z nowoczesną, dynamiczną i prężnie rozwijająca się firmą, która dba o swojego klienta.

Filmy instruktażowe dla klientów

Klienci coraz chętniej doceniają tworzone przez firmy tutoriale i filmy instruktażowe. Dlaczego? W ten sposób nie muszą wertować kilkustronicowej instrukcji tylko wystarczy, aby obejrzeli kilkuminutowy film, który będzie stanowił odpowiedź na ich obecny problem. Obecnie klienci doceniają gotowe rozwiązania, nie wymagająca od nich dużego zaangażowania. Tworząc materiały tego rodzaju warto pamiętać, aby selekcjonować tematy materiałów pod kątem ich użyteczności. Im bardziej szczegółowej pomocy dostarczymy klientom, tym mamy większą pewnością, iż w przyszłości ponownie skorzystają z naszych usług.

Jeśli chcesz budować ekspercki wizerunek swój bądź swojej firmy, skontaktuj się z naszym specjalistą, który chętnie wskaże Ci najefektywniejsze rozwiązania.


0

Bądźmy w kontakcie


Formularz kontaktowy


X

Nasze kompetencje

Powiązane wpisy

 • an attractive man in a t-shirt with a smartphone in his hands sitting at his Desk thinking and looking up. Isolated Studio portrait

                Podczas gdy głowy większości marketerów z branży medycznej zajęte są dostosowaniem działań reklamowych do nowych regulacji prawnych, my postanowiliśmy zbadać samo serce marketingu - konsumenta oraz jego nawyki, które w ostatnich [...]

  0
 • squad-3370836_1920

              Dzisiejszą rzeczywistość nie określamy już mianem: kryzys goni kryzys. Nasza nowa normalność to nakładające się na siebie kryzysy: pandemia, wojna, inflacja [...]

  0
 • Young businesspeople discuss the new project at office

  Obecnie Facebook coraz bardziej ogranicza  zasięgi i dotarcie do klienta za pośrednictwem tego serwisu jest utrudnione. Jednak to LinkedIn jest najbardziej biznesowym portalem [...]

  0

Pozostaw komentarz

Wymagane jest wypełnienie pól oznaczonych symbolem *.

*

Zaufali nam

 • KMC- Services
 • OZONE
 • Ekoconsultant
 • Bolesławiec City Center
 • The Secret Soap Store
 • CompuGroup Medical
 • Domodi
 • Browar Lubicz
 • Monopoly
 • Witek Centrum Hotelowo-Konferencyjne
 • Ministerstwo Środowiska
 • Hotel Kossak
 • Termy Szaflary
 • Merci Chef !
 • Incola
 • Makaron wielicki
 • Enova
 • Sami Swoi
 • Katarek
 • Nowy Styl
 • Isover
 • Castrol
 • Badura
 • Douglas

Jesteśmy tutaj, aby rozwinąć Twój biznes

Bądźmy w kontakcie

Agencja Harmonic
ul. T. Szafrana 5B/77
30-363 Kraków

+48 797 578 844
biuro@agencjaharmonic.pl

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Umów spotkanie


Umów spotkanie


X

Administratorem Twoich Danych Osobowych jest firma Marta Zięba HarmoniquePR z siedzibą w Szerzynach, 307, 38-246 Szerzyny.
Przetwarzam Twoje Dane Osobowe w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zadane przez Ciebie w formularzu kontaktowym. Podstawą prawną przetwarzania jest mój prawnie uzasadniony interes jako Administratora Twoich danych w postaci prowadzenia komunikacji z użytkownikami Serwisu – art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
Dane będą przechowywane przez okres 6 miesięcy od dnia ostatniej korespondencji.
Jako osobie, do której należą Dane, przysługuje Ci prawo żądania dostępu do Danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania, prawo przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, by móc odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

Poznaj nas bliżej

facebook google linkedin pinterest