facebook

google

linkedin

pinterest

SearchInteractiveAdvertisingPR

Blog

Boss heading a business reunion with partners

Video przyszłością content marketingu

@agencjaharmonic

Nadmiar informacji, który otacza nas każdego dnia powoduje, że niemożliwe staje się wychwycenie i zrozumienie wszystkich komunikatów, jakie do nas docierają. W świecie, w którym dostęp do Internetu stał się czymś naturalnym, komunikacja wymusza wprowadzenie nowego modelu opartego na szybkich, hasłowych i krótkich treściach. Tekst zaczyna powoli ustępować miejsca obrazowi, który znacznie skuteczniej zostaje przez nas zapamiętany.

Nadmiar informacji, który otacza nas każdego dnia powoduje, że niemożliwe staje się wychwycenie i zrozumienie wszystkich komunikatów, jakie do nas docierają. W świecie, w którym dostęp do Internetu stał się czymś naturalnym, komunikacja wymusza wprowadzenie nowego modelu opartego na szybkich, hasłowych i krótkich treściach. Tekst zaczyna powoli ustępować miejsca obrazowi, który znacznie skuteczniej zostaje przez nas zapamiętany.


YouTube – lider rynku video
Tutoriale, videoblogi oraz virale to tylko wybrane formy video content marketingu, do którego mamy obecnie nieograniczony dostęp dzięki możliwościom, jakie daje nam Internet. Rosnąca w zaskakującym tempie popularność mediów społecznościowych takich jak YouTube, Instagram czy Facebook jasno pokazuje, że video to przyszłość komunikacji na linii marka – grupa docelowa. W takiej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie tej formy jako narzędzia content marketingu.
Liderem światowego rynku w tej kategorii jest amerykański serwis YouTube, dzięki któremu możemy bezpłatnie odtwarzać i zamieszczać filmy, komentować je i oceniać. Najpopularniejsze materiały w serwisie sięgają ponad 2 miliardów wyświetleń i z dnia na dzień ta liczba się powiększa.

 

Video content marketing najszybszą formą reklamy
Badanie przeprowadzone na zlecenie Microsoftu jasno pokazuje, że ponad połowa z nas wyłącza stronę średnio po 15 sekundach, dlatego pierwsze sekundy spędzone na niej mają ogromne znaczenie w procesie pozyskiwania nowych odbiorców. Co zrobić, aby użytkownik tak szybko nie opuścił naszej strony? Odpowiedź jest prosta. Najlepiej zastosować video content marketing.


Ilość wiadomości, które każdego dnia zostają nam dostarczone, na przestrzeni lat wzrosła ponad pięciokrotnie. Według badań mózg dużo szybciej przetwarza obrazy niż tekst. Człowiek potrzebuje na zrozumienie przekazu video 1/10 sekundy, a przeczytanie ok. 200 słów zajmuje ponad 60 sekund. Coraz szybsze tempo życia powoduje, że nie mamy czasu na uważne czytanie i selekcjonowanie wiadomości. Bardzo często wybieramy zamiast lektury długiego artykułu obejrzenie krótkiego filmu, który dostarczy nam najważniejszych informacji.


Aby wasze video było efektywne musi być zintegrowane z pozostałymi działami komunikacyjnymi i marketingowymi. Filarem, na którym powinniście oprzeć swoją strategię jest odpowiednie zrozumienie odbiorców, a także poprawne nakreślenie własnych celów, które chcecie osiągnąć. W tym przypadku bardzo ważne jest przygotowanie strategii, która wykluczy bardzo często popełniany na tym etapie błąd. Wiele firm traktuje video jako reklamę telewizyjną, tyle że przeniesioną do Internetu. Takie podejście jest nie tylko błędne, a również w późniejszym etapie kampanii może okazać się bardzo szkodliwe, ponieważ telewizja i Internet to dwie, całkowicie różne platformy. 


Dzięki wartościom wizualnym materiały video są obdarzone większym ładunkiem emocjonalnym i skłaniają nas do częstszych reakcji. Jak pokazują wyniki badań zastosowanie obrazu może podnieść wskaźnik interakcji ze strony użytkowników o blisko połowę. Statystyki od lat pokazują, że dużo sprawniej analizujemy obrazy niż teksty dlatego, gdy połączymy treść wizualną z pisaną, możemy spodziewać się znacznego wzrostu w oczekiwanym przez nas pozytywny odbierze przekazu.


Video content marketing zwiększa zdecydowanie zaangażowanie na stronach i w mediach społecznościowych. Zakładając, że liczba treści, które każdego dnia otrzymujemy systematycznie będzie wzrastać, przekazywanie informacji w formie video przestanie być tylko trendem, a będzie koniecznością, by sprawnie funkcjonować w świecie reklamy. 


0

Bądźmy w kontakcie


Formularz kontaktowy


X

Nasze kompetencje

Powiązane wpisy

 • an attractive man in a t-shirt with a smartphone in his hands sitting at his Desk thinking and looking up. Isolated Studio portrait

                Podczas gdy głowy większości marketerów z branży medycznej zajęte są dostosowaniem działań reklamowych do nowych regulacji prawnych, my postanowiliśmy zbadać samo serce marketingu - konsumenta oraz jego nawyki, które w ostatnich [...]

  0
 • squad-3370836_1920

              Dzisiejszą rzeczywistość nie określamy już mianem: kryzys goni kryzys. Nasza nowa normalność to nakładające się na siebie kryzysy: pandemia, wojna, inflacja [...]

  0
 • Young businesspeople discuss the new project at office

  Obecnie Facebook coraz bardziej ogranicza  zasięgi i dotarcie do klienta za pośrednictwem tego serwisu jest utrudnione. Jednak to LinkedIn jest najbardziej biznesowym portalem [...]

  0

Pozostaw komentarz

Wymagane jest wypełnienie pól oznaczonych symbolem *.

*

Zaufali nam

 • KMC- Services
 • OZONE
 • Ekoconsultant
 • Bolesławiec City Center
 • The Secret Soap Store
 • CompuGroup Medical
 • Domodi
 • Browar Lubicz
 • Monopoly
 • Witek Centrum Hotelowo-Konferencyjne
 • Ministerstwo Środowiska
 • Hotel Kossak
 • Termy Szaflary
 • Merci Chef !
 • Incola
 • Makaron wielicki
 • Enova
 • Sami Swoi
 • Katarek
 • Nowy Styl
 • Isover
 • Castrol
 • Badura
 • Douglas

Jesteśmy tutaj, aby rozwinąć Twój biznes

Bądźmy w kontakcie

Agencja Harmonic
ul. T. Szafrana 5B/77
30-363 Kraków

+48 797 578 844
biuro@agencjaharmonic.pl

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Umów spotkanie


Umów spotkanie


X

Administratorem Twoich Danych Osobowych jest firma Marta Zięba HarmoniquePR z siedzibą w Szerzynach, 307, 38-246 Szerzyny.
Przetwarzam Twoje Dane Osobowe w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zadane przez Ciebie w formularzu kontaktowym. Podstawą prawną przetwarzania jest mój prawnie uzasadniony interes jako Administratora Twoich danych w postaci prowadzenia komunikacji z użytkownikami Serwisu – art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
Dane będą przechowywane przez okres 6 miesięcy od dnia ostatniej korespondencji.
Jako osobie, do której należą Dane, przysługuje Ci prawo żądania dostępu do Danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania, prawo przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, by móc odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

Poznaj nas bliżej

facebook google linkedin pinterest